Arkon Ltd. ,1993 yılından bu yana güvenlik ürünleri, nitelikli hırdavat-nalburiye elemanları, yapı marketler için hızlı tüketim malzemeleri konularında faaliyet göstermektedir. Master Lock (U.S.A), Armor (U.S.A.), GPI (Fransa) markalarının Türkiye ve Bölge Distribütorü olan Arkon Ltd. nin Şirket merkezi; Avrupa ve Orta Doğunun ticari anlamda stratejik bağlantı noktası olan İstanbul da  olup , çok  geniş bir ürün yelpazesini stoklarında bulundurmaktadır.

Arkon  Ltd., özellikle kilitleme elemanları olarak; İş güvenliği, nalburiye-hırdavat, marin, motosiklet, bisiklet, araçlar, ev içi kullanım, kurumsal ihtiyaçlar gibi çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve sektörünün tecrübeleri ve ihtiyaçları çerçevesinde, profesyonel kullanıcılarının talepleri dikkate alınarak oluşturulmuştur.

Özellikle dikkatimizin odaklandığı yaklaşımlarımız; ürün stok mevcudiyeti ve teslimat süresi kısalığı olup, müşterilerimize stoklarımızdan hemen teslimat yapabilme kapasitesi bizim için büyük önem taşımaktadır.

Müşteri portföyümüz  çeşitli  sektörleri kapsamakta olup, endüstriyel kullanıcılar, kontrat müşterileri, toptan ve perakende ile birlikte bölgesel ihracat pazarlarından oluşmaktadır. 

Hedefimiz, temsil ettiğimiz “Dünya Markaları”nın yüksek kaliteli ürün yelpazelerini daha da çeşitlendirerek geliştirmek ve mümkün olan en rekabetçi koşullar ile müşterilerimize en iyi servisi verebilmektir.